Велика рибалка на Світязі

Зазвичай рибалку полюбляють хлопці і асоціюється це заняття саме з чоловіками. Та я гадаю, що красивій половині людства не слід відмовлятися від цього захоплення, рекомендую хоча б разочок спробувати, так як риболовля залишає неабиякі  враження.
 
І так, приготування - не менш важливим за сам процес, можливо в певній мірі, навіть важливіше, тому слід ретельно все продумати.
 
1. На що чи на «кого» будемо ловити?
 
Все дуже просто, ловити будемо на хробака (гнойового або виповзка), тільки варто знати, що купити їх в цих краях буде важко, швидше за все доведеться самим шукати.
Ловити будемо: коропа, карася, линка, ляща, плотву, сома, судака, щуку і на десерт, вугрика. Вся ця рибка  водиться в озері Світязь.
 
2. Необхідно визначитися з місцем.
 
Ловля біля берега – це не варіант, хіба що горбатих окунців вам буде достатньо, а рибка побільше плаває на глибині, тому необхідно взяти човника і попливти на глибину. 3-7 метрів – середня глибина на якій можна впіймати хорошу рибину на уху. Найперспективнішою є рибалка в ночі, в цю пору можна зловити чималого ляща, або ж сома. Вугря теж потрібно ловити вночі, так як в день він не клює, ловити краще на живця  (маленькі окунці), а необхідна глибина 6 – 8 метрів.
 
3. Знаряддя, на яке найкраще клює?
 
Тут поради недоречні, ви самі обираєте вудочку, якою будете рибалити. 
 
4. Що слід пам’ятати, випливаючи на риболовлю на човні?
 
Перше – це прості правила безпеки і поводження на воді. Ні в якому разі не сідати в човен в нетверезому стані. Варто пам’ятати, що не можна відпливати більше ніж на 500 метрів від прибережної зони. Також, попередньо необхідно купити квиток, який дає вам дозвіл ловити рибу, береться він в Шацькому Національному Природному Парку (Світязь), ціна приблизно 3 грн/день.
 
І останнє, обов’язково насолодіться неймовірною красою цього чудного краю і безмежного озера Світязь.
 
Приємної вам риболовлі та вдалого улову, а ще, смачної ухи.